Socios Soyunma Odası (Locker Room) Nedir?

Bu yazıda Socios tarafından, İngilizce Locker Room (LTO) ismiyle hayata geçirilen ilk olarak The Galácticos, Manchester Blue ve Milan Devils dolap tokenleriyle uygulamaya sunulan Soyunma Odası etkinliğinden bahsedeceğiz.

İçindekiler

Socios Soyunma Odası

Socios Soyunma Odası Nedir?

Hepimizin bildiği üzere Socios’un temel misyonu taraftar tokenleri aracılığıyla kulüpler ve küresel taraftar kitlelerini bir araya getirmek. İlk olarak Kasım 2019 tarihinde hayata geçirilen Socios uygulaması ile bugüne kadar bir çok takımla anlaşılıp, yüzbinlerce kullanıcı tarafından indirilip, sayısız oylamalar yapıldı. Ve yapılmaya devam ediyor. Ayrıca sunduğu fırsat ve sürprizler ile kullanıcılara hem dijital hem de gerçek hayata dokunan avantajlar sağladı ve sağlamaya devam ediyor. Bu avantajların devamı için şirket tarafından yenilikçi bir uygulama Socios Soyunma Odası (Locker Room) hayata geçirildi!

Peki tam olarak nedir bu Locker Room?

Socios’un ekosistemini geliştirmek, mevcut yapıya yeni takımlar eklemek için emin adımlarla yürüdüğü bu yolda taraftarların desteğini alarak kulüplere taraftar tokenlerinin ne kadar büyük bir potansiyel olduğunu göstermek için hayata koyduğu yeni bir çalışmadır.

Kısacası kulüpleri Socios platformuna katılmaya ikna sürecinde taraftarların yardımını alma çalışmasıdır!

İlk defa 5 Ekim 2020 Tarihinde AC Milan – Milan Devils, Real Madrid – The Galácticos ve Manchester City – Manchester Blue temsili dolap tokenleriyle uygulamaya konulmuştur.

Nasıl çalışır bu Soyunma Odası (Locker Room)?

  • Şirket anlaşma sürecinde olduğu veya platforma katmaya çalıştığı kulüp için Socios uygulamasında o kulübe özel bir soyunma odası tokeni çıkarır.
  • Her dolap için o kulübü temsil eden bir isim verilir. ( Örneği, AC Milan kulübü için Milan Devils )
  • Socios her dolap tokeni için belirli şartlar sunar.
  • Mesela AC Milan – Milan Devils için;

Dolap Token sembolü: LOCK-MD

1 LOCK-MD fiyatı: 200 CHZ

LOCK-MD kullanıcı başına alım limiti: 5.000 LOCK-MD

Dolap satış sınırı: 800.000 LOCK-MD

Toplam potansiyel Taraftar Token arzı: 20.000.000.

* Potansiyel kulüp ile anlaşılır ise kullanıcı yatırdığı CHZ miktarı kadar %10 bonus ve 1’e 1 taraftar tokeni almaya hak kazanılacaktır.

  • Taraftarlar veya o kulübün platforma gelmesi gerektiğine inanan yatırımcılar Socios’un resmi finans birimi Chiliz (CHZ) ile Socios uygulamasından dolap tokeni satın alır.
  • Dolaplarda 120 gün veya dolap dolana kadar bekleme süresi vardır. Bu sürecin sonunda Socios tarafından potansiyel kulüp ile anlaşılıp anlaşılmadığı resmi taraftar tokeninin çıkıp çıkmayacağı açıklanır.
  • Şayet Socios ve potansiyel kulüp anlaşır ise; taraftar tarafından satın alınan dolap tokeni bire bir taraftar tokenine dönüşür. Bu Chiliz.net borsası ve Socios.com piyasasında ilgili tokeni piyasaya giriş fiyatından alma fırsatını kullanıcıya sunar.
  • Ve Socios tarafından açıklanan bonus CHZ primi taraftarın Socios hesabına yatırılır.
  • Bu taraftar tokeni için ayrıca bir FTO yani taraftar token arzı yapılmaz. Bu taraftar tokeni satın almak isteyen kullanıcı artık ilgili dolap tokeni hangi fiyattan piyasaya çıkarsa o fiyattan alabilir. Yani kullanıcı giriş fiyatı fırsatını kaçırmış olur.

$ACM Token örneği üzerinden Socios Soyunma Odası Çalışma Şekli!

Konuyu bir örnek ile açıklamak gerekirse diyelim ki kullanıcı Socios hesabı üzerinden AC Milan dolap tokeni Milan Devils almaya karar verdi.

Dolap tokeni için Socios uygulamasına girdi ve LOCK-MD’den 10.000 CHZ’lik alım yaptı. Takipçi alımdan sonra beklemeye başladı. İlgili dolap tokeni doldu veya açıklanan 120 günlük dolap tokeni süresi bitti;

Şayet potansiyel kulüp ile anlaşılır, taraftar tokeni başlatılmaya karar verilirse;
Bunun sonucunda takipçi ilk olarak firma tarafından açıklanan %10 bonusu olan 1000 CHZ’ni (10.000 %10 = 1000 CHZ) alır. Ayrıca ilgili kulüp ile anlaşıldığı için 50 adet (10.000 CHZ / 200 CHZ = 50) ACM taraftar tokenine de sahip olur. Takipçi isterse bu taraftar tokenlerini Socios piyasası veya Chiliz.net üzerinden satabilir isterse AC Milan kulübünün bir parçası olmak için ilgili taraftar tokenleriyle kulüp tarafından düzenlenen oylamalara katılabilir.

Şayet potansiyel kulüp ile anlaşılamaz, taraftar tokeni başlatılmamaya karar verilirse;
Bunun sonucunda takipçi, yatırmış olduğu CHZ tutarının tamamını Socios hesabına iade alır.

İlk olarak 5 Ekim 2020 tarihinde AC Milan – Milan Devils, Real Madrid – The Galácticos ve Manchester City – Manchester Blue temsili dolap tokenleriyle hayata geçirilen soyunma odası uygulaması, taraftarlar ve takipçiler tarafından gösterilen olağanüstü ilgi nedeniyle günler öncesinden kapandı. Ama bu dolap etkinliğini kaçırdım diye pişman olduysanız, hiç üzülmeyin. Şirket tarafından Socios Soyunma Odası etkinliklerinin devamının geleceğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir