NBA Top Shot: Bir NFT Çılgınlığı Projesi!

NBA Top Shot nedir? NBA Top Shot nasıl alınır ve nasıl satılır? Yeni trend hakkında bütün merak edilenler detaylarıyla burada.

İçindekiler

NBA Top Shot

Dijital dünyanın artık çok farklı bir noktaya evrildiği herkes tarafından kabul ediliyor. Sadece Cyberpunk filmlerinde gördüğümüz dijital para birimleri, koleksiyon ürünleri ve karaborsası artık gerçeğe dönüşür vaziyette. Bu durumun en büyük örneği de Nba Top Shot furyası ile yaşanmakta. Artık dijital olarak koleksiyon ürünleri satın almanız mümkün. Dolayısıyla koleksiyonerseniz ve bu tarz içerikleri seviyorsanız dijital dünyaya da bir göz atmanız gerekecek. Elbette ki işin içerisinde dijital bir alım satım varsa kripto paralar da olmazsa olmazdır. Peki NBA Top Shot nedir? Nba Top Shot nasıl alınır? Bütün bu soruları sizlere cevaplıyoruz.

NBA Top Shot Nedir?

Dapper Labs tarafından geliştirilen bir proje olan NBA Top Shot aslında lisanslı koleksiyon ürün satış noktasıdır. Bu şirketin daha öncesinde Crypto Kitties, Hello Dapper, Flow Blockchain ve benzeri birçok projeyi de üstlendiğini bilmekteydik. Dolayısıyla Blockchain zinciri konusunda son derece tecrübeli olan bu ekip, tecrübelerini bütün dünyanın takip ettiği NBA platformuna da aktararak son derece kârlı bir işe imza attılar. NBA Top Shot nedir sorusunu lisanslı koleksiyon ürün satış noktası olarak nitelemiştik, ancak fark şu ki bu koleksiyon ürünlerinin tamamı dijitaldirler.

NFTs token olarak ortaya çıkartılan bu dijital ürünler eşsiz token olma özelliğini taşımaktalar. Bir Blok Zincirine bağlı olan, dışarıdan müdahalesi olmayan, sanal takas birimi işlevi gören bu ürünlerin koleksiyon değerleri son derece yüksek. Bu koleksiyon parçalarından bir tanesini satın aldığınız zaman eşsiz bir token halinde kesit almış oluyorsunuz. Elbette ki farklı koleksiyon parçaları farklı şekillere de bürünebilmekte. Fakat şu an itibariyle en sık kullanılan koleksiyon tipi kesitler özelliği.

Ünlü NBA yıldızları tarafından yapılan sayı ve hareketler en güzel kesitlerle beraber üç farklı kamera açısıyla bu dijital tokende sizlere sunulmakta. Aynı zamanda ilgili tokenin görüntüsünde sayıyı kimin yaptığı, asisti kimin yaptığı, ne zaman yaptığı gibi birçok değer de mevcut. Bu yolla dijital olarak değerli bir koleksiyon parçasını Blockchain cüzdanınıza eklemiş oluyorsunuz. NBA Top Shot nedir sorusunun özeti aslında tam olarak budur. Peki bu işin mantığı nedir, nasıl çalışmaktadır ve NBA Top Shot nasıl alınır?

NBA Top Shot’ın Mantığı Nedir?

Aslında mantığı çok basit, arz ve talep meselesi. NBA Top Shot platformunun NBA tarafından lisanslandığını daha önce belirtmiştik. Dolayısıyla oradan çıkan ürünler gerçekten de bir koleksiyon değeri görmekte. Sizin için hiçbir manası olmayan bir kupanın koleksiyonerler için çok şey ifade etmesi mümkün. Aynı şekilde sizin için hiçbir manası olmayan dijital bir token de koleksiyonerler adına çok fazla şey ifade etmekte. Böylece ortaya bir talep ve arz çıkıyor.

Nasıl Çalışır?

Genellikle koleksiyon ürünlerinin ilgili web sayfası üzerinden açık arttırma ile satıldığını gözlemleyebiliyoruz. Fakat aynı zamanda koleksiyon ürünlerinin toplanımına ve satın alımına teşvik eden bazı işlemler de bulunmakta. NBA Top Shot nedir sorusunun cevabını dergi kartları olarak düşünün. Siz de, tıpkı dergi kartları gibi, belirli bir seriye ait olan bütün koleksiyon ürünlerini toparladığınız zaman eşsiz ödüller kazanabilmektesiniz. Bu ödül tokenleri hiçbir yerde bulunamıyor ve satılmıyor. Dolayısıyla şu anki koleksiyonerlerin birincil amacı bir serideki bütün parçaları toplamak. Böylece eşsiz NBA Top Shot kartını, yani tokenini kazanmayı amaçlayan koleksiyonerler mevcut. Koleksiyonerler bu kartı ister saklayabiliyor isterlerse de açık arttırmayla ciddi fiyatlara satabiliyorlar.

NBA Top Shot Nasıl Alınır?

NBA Top Shot Rare Pack

NBA Top Shot nedir sorusundan sonra en sık gelen konulardan bir tanesi de NBA Top Shot nasıl alınır olmakta. Bunun için tek yapmanız gereken NBA Top Shot’un resmi web sayfasına göz atmak. Resmi web sayfaları üzerinde birçok açık arttırma ve alım satım imkânı mevcut. Bu imkânlardan yararlanarak siz de koleksiyon ürünleri toparlayabilir veya başta futbol olmak üzere diğer spor branşları alanında koleksiyonerliğe inanıyorsanız ve koleksiyon ürünleri toparlamayı seviyorsanız Socios’un çıkartacağı NFT projesini bekleyebilirsiniz.

Çünkü açıkça gözükmekte ki yakın gelecekte materyal koleksiyonların yanı sıra dijital koleksiyonların da ciddi yer kazanması muhtemel. NFTs sistemi ile beraber tarafınıza işlenen token parçalar hiçbir şekilde kopyalanamıyor ve çoğaltılamıyor. Socios’un da kısa sürede bu tür bir etkinliğinin geleceği hem CEO Alexandre Dreyfus hem de Chiliz & Socios resmi Twitter hesaplarından sıkça paylaşıyor. Önümüzdeki günlerde neler olacak hep birlikte göreceğiz. NBA Top Shot Nedir sorusunu cevapladığımız bu yazı umarız yararlı olmuştur. Ayrıca anlık gelişmeler ve güncel haberler için bizi Twitter’dan takip edebilir, Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir