Chiliz & Socios Nisan Ayı Gelişmeleri?

Chiliz & Socios’da tıpkı geçtiğimiz aylarda olduğu gibi sular olumlu manada durmak bilmiyor. Mevcut taraftar tokenlerin başka borsalarda listelenmesi, $CHZ’nin farklı borsalarda yeni paritelere açılması, yeni ortaklıklar, gelen güncellemeler vs. derken ekosistem adına çok yoğun bir dönemin geçmesine neden oldu. Bu içerikte sizler için Chiliz & Socios Nisan 2021’de neler olduğunu görebilmeniz için başlık başlık tüm gelişmeleri listeleyeceğiz.

İçindekiler

Ekosistemi daha önceki içeriklerimizde bir bebeğe benzetmiştik. Bu bebeğimiz hızla büyümeye devam ediyor. Tabi ki bu büyüme bizim gibi Chilizenler için hem para, hem mutluluk demek. Şirketin başta CEO Alex Dreyfus ile birlikte büyümeye emin adımlarla devam etmesi mutluluğumuza mutluluk katan cinsten. Bu içerikte sizler için Chiliz & Socios ekosisteminde Nisan ayı gelişmelerini iletmeye çalışacağız.

Taraftar Tokenlerinin HitBTC’de Listelenmesi!

Daha önce Chiliz Borsası dışında farklı borsalarda listelenmiş olan AC Milan – $ACM, Juventus – $JUV ve Paris Saint-Germain $PSG taraftar tokenlerinin HitBTC borsasında USDT paritesinde listelenmesi bu ay bizi sevindiren önemli gelişmelerden bir tanesi. Taraftar tokenler için farklı borsaların bu ölçekte listeleme talebi önümüzdeki dönemlerde devam edecek gibi duruyor.

Çalışan Sayısının 100’e Ulaşması!

Belki de tüm listelenme ve gelişme haberlerinin en büyük göstergesi, ekosistemin insanlara istihdam sağlaması. Geçtiğimiz günlerde Dünya’nın farklı yerlerinde yeni Chiliz & Socios ofislerinin açılacağını duyuran şirket 16 Nisan tarihinde tam 100 personele iş verdiğini açıkladı. Yakın gelecekte çalışan sayısının emin adımlarla artacağına inandığımız ekosistem büyüdüğünü en güzel bu şekilde gösteriyor!

Taraftar Tokenlerinin Bitcoin.com Borsasında Listelenmesi!

AC Milan – $ACM, Juventus – $JUV ve Paris Saint-Germain $PSG Bitcoin.com Borsasında!

Nisan ayı tıpkı HitBTC borsası gibi AC Milan – $ACM, Juventus – $JUV ve Paris Saint-Germain $PSG taraftar tokenlerinin Bitcoin.com borsasında listelenmesine sahne oldu. Daha önce dediğimiz gibi taraftar tokenlerin başka borsalarda listelenmesi ekosistemin emin adımlarla büyüdüğünün en önemli göstergesi.

Barcelona Taraftar Tokeni, $BAR’ın Paribu’da Listelenmesi!

Barcelona Taraftar Tokeni, $BAR’ın artık Paribu’da!

Uzun zamandır $BAR token sahibi yatırımcı ve taraftarlarının Chiliz Borsası dışında başka bir borsada listelenmesi dört göz ile bekleniyordu. Herkes ilk olarak Dünya’nın en büyük kripto para borsası Binance‘da listelenmesini beklerken; beklenen hareket ülkemizin güzide borsası Paribu’dan geldi! Daha önce de bir ilk olarak bir taraftar tokeninin farklı bir borsada listelenme özelliğini taşıdığı Paribu yine bir ilke örnek olarak Barcelona taraftar tokeni $BAR’ı ilk olarak listeleyen borsa oldu.

Listelendiği gün hacim rekoru kıran $BAR token, özellikle arbitraj fırsatı vermesi ile Chiliz Borsası – Paribu arasında yatırımcıların büyük kar marjları ile para kazanmasına yardımcı oldu. Arbitraj ve Chiliz borsası hakkında ne yapmanız gerektiğini size bu içerikte açıklamıştık. Henüz okumadıysanız mutlaka göz atmanızı öneriririz.

Amerika Merkezli Jump Trading’den Ekosisteme Yatırım!

Geçtiğimiz günlerde Amerika’da yatırım yapacağını açıklamış olan CEO Dreyfus Amerika’da ki ticari ilişkilerini geliştirmeye devam ediyor. Chicago merkezli Jump Trading, birkaç yıldır kripto para birimlerinde aktif. Şirketler, 2021’in başından bu yana Chiliz tarafından ihraç edilen tokenler için piyasa yapıcı – teklif ve teklif ve likidite sağladı. Yatırım tutarının açıklanmadığı bu dev ortaklık ayrıca Dünya’nın en büyük yayın organlarından Reuters’e haber oldu. Haberi incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Konuyla ilgili olarak Socios & Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, Socios.com platformunun spor takımının daha geniş bir yelpazedeki taraftarlarla etkileşim kurmasına ve gelir elde etmesine yardımcı olabileceğini söyledi.

Dreyfus, “Chiliz blok zinciri ve tüketiciye dönük ürünümüz Socios.com, son birkaç ay içinde kullanıcılar, kullanıcı harcamaları ve aynı zamanda AC Milan, FC Barcelona ve Manchester City gibi yeni spor ortakları açısından büyük ölçüde büyüdü,” dedi.

“Spor kripto alanına yatırım yapmak, bu pazarın henüz başlangıcında olduğunun bizler ve sektör için bir takdiridir.”

$GAL ve $TRA’nın OKex Borsasında Listelenmesi!

Galatasaray ve Trabzonspor Taraftar Tokenleri $GAL ve $TRA’nın OKex borsasında listelenmesi yine Nisan ayının önemli gelişmelerinden bir tanesi. İlgili tokenlerin listelendiği gün hacim rekoru kırması, özellikle arbitraj fırsatı vermesi ile Chiliz Borsası – Paribu arasında yatırımcıların büyük kar marjları ile para kazanmasına yardımcı oldu. Arbitraj ve Chiliz borsası hakkında ne yapmanız gerektiğini size bu içerikte açıklamıştık. Henüz okumadıysanız mutlaka göz atmanızı öneriririz.

Dev takımların Changelly PRO Borsasında Listelenmesi!

AC Milan – $ACM, Juventus – $JUV ve Paris Saint-Germain $PSG taraftar tokenleri artık Changelly PRO’da!

Daha önce HitBTC ve Bitcoin.com borsasında listelenen AC Milan – $ACM, Juventus – $JUV ve Paris Saint-Germain $PSG taraftar tokenleri, yeni bir borsada daha Changelly PRO borsasında listelenmesine sahne oldu. Diğer taraftar tokenlerinin de bu üç borsada listeleneceğini ön görmek için kahin olmaya gerek yok. Fakat ilgili tokenlerin listelendiği gün hacim rekoru kırması, özellikle arbitraj fırsatı vermesi ile Chiliz Borsası – Paribu arasında yatırımcıların büyük kar marjları ile para kazanmasına yardımcı oldu. Arbitraj ve Chiliz borsası hakkında ne yapmanız gerektiğini size bu içerikte açıklamıştık. Henüz okumadıysanız mutlaka göz atmanızı öneriririz.

Alex Dreyfus’un FBA Canlı Yayınına Katılması!

Şirket bir yandan başka borsalarda hem $CHZ hem de taraftar tokenlerini listelemeye uğraşırken bir yandan da ekosistemi büyütmek ve daha fazla kişiye ulaşabilmek adına çalışmalarına devam ediyor. Şirket CEO’su Alex Dreyfus Football Business Academy’nin konuğu olarak akademinin Youtube kanalı tarafından düzenlenen Bana Soru Sor Etkinliğine katıldı. 50 dakikalık bir yayına sahne olan etkinlik şirket ve ekosistemin tanınması adına güzel bir fırsat sundu. İlgili yayının tekrarını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Rakuten İle İş Birliği!

Avrupa’daki etkisini sürekli olarak büyüten ve bugün bölgedeki tüketicilere, Rakuten.de, Rakuten.es ve Rakuten.co.uk aracılığıyla ulaşılabilen alışveriş, iletişim ve dijital içerik dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sunan Rakuten ile Chiliz Nisan ayında bir ortaklığa sahne oldu.

Bu çeşitli portföyün merkezinde, Rakuten’in hizmetlerini perakende ve deneyimlerdeki ortaklıklar ve küresel markalarla birleştiren Rakuten Points (Rakuten Puanları) vardır. Üyeler, günlük alışveriş yoluyla puan kazanabilir ve bunları filmler, hediye kartları, e-kitaplar ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli şekillerde kullanabildiği platform bundan böyle Chiliz ile birlikte çalışacak.

Bu ortaklık sayesinde, İspanya, Birleşik Krallık ve Almanya’daki Rakuten müşterileri, sahiplerine oy hakları, VIP ödülleri, kulüp ve sponsor promosyonları, AR özellikli deneyimler ve süper taraftar özelliği tanıyan Taraftar Tokenlere Rakuten Puanları ile sahip olabilecekler.

FC Barcelona’nın Ana Global ortağı olan Rakuten, ekosisteminin bir parçası olarak artık FC Barcelona ($BAR), Paris Saint-Germain ($PSG), Juventus ($JUV), Atlético de Madrid ($ATM), AS Roma ($ASR), Galatasaray ($GAL) ve AC Milan ($ACM) için taraftar tokenler sunacak.

Manchester City’yi de içeren 24 güçlü Chiliz ortağı listesinden daha fazla taraftar token bu anlaşmaya eklenecek ve gelecekte Avrupa’da ve dünya çapında ek pazarlara açılacak.

Chiliz ve Rakuten, Rakuten ve Socios.com kullanıcılarının her iki platformda da özgürce zaman geçirebilecekleri küresel bir alan yaratmak amacıyla daha fazla entegrasyon gerçekleştirecek. Chiliz ayrıca, Chiliz $CHZ blok zinciri için resmi bir node doğrulayıcısı olmak için Rakuten ile birlikte Rakuten blok zinciri laboratuvarında çalışacak. Ekosistem adına imza atılan bu mükemmel ortaklığın meyvelerini ilerleyen dönemde yiyeceğiz gibi!

Göztepe ve Universidad de Chile Taraftar Tokenlerinin Rekor Kırarak Tükenmesi!

Daha önce size haberini yaptığımız ekosisteme katılan yeni takımların taraftar tokenlerinin listelenmesi rekor bir taleple başladı. Ülkemiz temsilcisi Göztepe’nin taraftar tokeni $GOZ’un, Socios’da yapılan ön satışına tamı tamına 19.000 katılımcı katılarak tokenlerin aynı gün satılmasına neden oldu. Yine aynı şekilde aynı gün tükenen Şili temsilcisi Universidad de Chile’nin taraftar tokeni $UCH’nin arzına ise tamı tamına 8000 kişi katıldı! Günden güne talebin arttığı ekosistem yeni takımların da katılmasıyla büyümeye emin adımlarla devam edecek.

Amerikan NHL Takımının, Ekosisteme Katılması!

Amerikan Ulusal Buz Hokey Ligi (NHL) takımı NJ Devils artık Socios’da!

29 Nisan tarihinde Socios, ABD’deki ilk pazarlama ortaklığını Ulusal Buz Hokeyi Ligi (NHL) takımlarından New Jersey Devils ile anlaştığını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde Tri-State Bölgesi’nin gücüne ve etkisine sahip bir New York genel merkez ofisi açacağını ve ABD’nin 5 büyük spor ligiyle ile ortaklıkları hedeflemek için minimum 50 milyon dolar yatırım yapacağını duyurmasının ardından ilk takım anlaşması geldi. Ekosisteme Amerikan bir takımın katılacak olması şirket adına mükemmel bir gelişme!

Levante UD ile Antlaşma!

Şu anda LaLiga Santander’de 12. sırada bulunan Valencia kulübü Levante, önümüzdeki aylarda $LEV ile artık Socios’da yer alacağını duyurdu! Levante UD, FC Barcelona ve Atletico de Madrid’den sonra Socios.com’a katılan üçüncü LaLiga kulübü olacak. Konuyla ilgili Levante UD İş Geliştirme Direktörü Javier Vich: “Büyük Socios.com ailesinin bir üyesi olmaktan gurur duyuyoruz. Socios.com hayranlarımızla etkileşim kurmak ve onlara yakınlaşmak için yeni bir dizi fırsat sunan benzersiz ve yenilikçi bir platform ve bu şu anda bizim için çok önem arz etmekte.”

Nisan ayında yine çok önemli gelişmelerin yaşandığı Chiliz & Socios ekosisteminin emin adımlarla büyüdüğünü ve ilerleyen dönemlerde büyüyeceğini ön görmek zor olmasa gerek. Sizler için bu içerikte Chiliz & Socios Nisan ayı gelişmelerini madde madde iletmeye çalıştık. En güncel gelişmelerden haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edebilir, Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. Ayrıca şirketin resmi Chiliz & Socios Türk Telegram topluluğuna da katılarak doğrudan bilgi sahibi olabilirsiniz. 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir