Chiliz & Socios Mayıs Ayı Gelişmeleri?

Chiliz & Socios’da gelişmeler ve sizlere aktarmak istediklerimiz hiç bitmeyeceği için mutluyuz. Şirketin ve ekosistemin sürekli büyüme isteği, başta CEO Alex Dreyfus olmak üzere tüm ekibin özverili çalışmaları başta biz Chilizenler olmak üzere sektörü takip eden $CHZ ve taraftar token yatırımcılarını mutlu etmeye devam ediyor. BTC’nin maalesef haftalar süren yükseliş hareketinin bitmesi piyasada korku yaratsa da şirket herşeye rağmen büyüyeceğinin ve emin adımlarla gelişeceğini gösteriyor. Yeni takımların ekosisteme katılması, yeni ortaklıklar, gelen güncellemeler vs. derken Mayıs ayı da epey hareketli geçti. Gelin hep birlikte bu içerikte sizler için Chiliz & Socios Mayıs 2021’de neler olduğunu hep birlikte inceleyelim.

İçindekiler

Mayıs ayı CEO Alexandre Dreyfus’un dev kripto borsası FTX’in Youtube üzerinden yapılan yayınına katılmasıyla başladı. Daha önce $CHZ’yi listeleyen borsa bu sefer yayınına $CHZ CEO’sunu konuk aldı. Ekosistemden, şirketin felsefesine, bugüne kadar anlaştığı ekiplerden yapacağı atılımlara dair bir çok konunun işlendiği yayın Chiliz & Socios ekosisteminin artık üst ligde kalıcı oyuncu olduğunun göstergesi. Şirket adına yapılan bu tür tanıtım çalışmaları gayet verimli ve ekosisteminin tanınması açısından anlamlı derecede faydalı. İlerleyen dönemde bu tür etkinlikleri görmeye devam edeceğiz. Yayını İngilizce olarak izlemek isterseniz aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Socios Oyunlaştırma Özelliği

Oyunlaştırma özelliği artık Socios’da!

Şirket günden güne ekosistemi büyütmeye devam ederken, bir yandan da kendini dijital anlamda emin adımlarla geliştiriyor. Taraftarların etkileşime girmek ve daha fazlası için kullandığı Socios platformuna yeni bir özellik eklendi. Hem taraftarların hem de Socios kullanıcılarının bu sayede etkileşimi arttırarak ekosistemde bulunan taraftar tokenleri daha anlamlı hale getiren sistemde artık rozetler ve oyunlaştırma özelliği aktif.

Şirketin “bağlılığınızı ödüllendirecek, kullanıcı profilinizi yükseltecek, size kulüp ürünleri edinme ve ömür boyu bir kez yaşanabilecek özel deneyimleri kazanma şansı sağlayacak” mottosuyla paylaştığı özellik Socios kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

Şirket bu durumu “Yapmanız gereken tek şey, uygulamada favori takımlarınızla etkileşime girmek ve yakalamak için hazır olan birçok Rozeti toplamak. Her topladığınız rozet size XP (deneyim) puanları sağlayacak. Daha fazla XP kazanırsanız, profiliniz daha yüksek seviyede olacak. Her seviye atladığınızda, sizi SSU Fan Tokenler ile ödüllendiriyor olacağız. Ardından $SSU’nuzu ödüller, kulüp ürünleri, hayatta bir kez yaşanabilecek özel maç günü deneyimleriyle ve yakında açılacak olan Fan Mağazamızdan çok daha fazlasıyla takas edebilirsiniz.” şeklinde özetliyor.

Şu anda halen geliştirme aşamasında olan Fan Mağazasının açılacağını belirten şirket bu sayede kullanıcılara anlamlı faydalar sağlamış olacak. Sizde bu çarkın bir parçası olmak için hemen Socios uygulamasına gidin ve görevleri tamamlayarak elinizdeki SSU’ları biriktirmeye başlayın. Yakında kullanmaya başlayacaksınız. 🙂 Ayrıca yeni gelen kullanıcılar Socios hakkında daha fazla bilgi için bu içeriği inceleyebilir.

UFL Taraftar Tokeni Çok Yakında!

UFL taraftar tokeni çok yakında!

Dünyanın önde gelen karma dövüş sanatları organizasyonu UFC çok yakında Socios & Chiliz ekosisteminde yer alacak. Haziran ayında piyasaya sürülmesi beklenen taraftar tokeninin arzı maksimum 20 milyon olacak. Amerikan merkezli dövüş organizasyonu daha önce sisteme katılan PFL’den sonra ikinci dövüş organizasyonu olacak. Konuyla ilgili UFC Global Tüketici Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Tracey Bleczinski UFC’nin dünya genelinde 625 milyondan fazla hayranının olduğunu ve amaçlarının taraftarlarla etkileşime geçmek istediklerini belirtti. CEO Dreyfus ise UFL’nin ekosisteme katılmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek 2021 boyunca ABD’de ve küresel olarak ekosistemin büyüyeceğinin sinyallerini verdi.

CEO Dreyfus, Barça Innovation Hub’ın Konuğu Oldu!

Barcelona kulübü tarafından kurulan; sporda inovasyon, gelişim ve teknoloji konularının üzerinde duran organizasyon kuruluşu Barça Innovation Hub, CEO Alex Dreyfus’u konuk etti. Kripto pazarından, spordaki yapılacak inovasyon çalışma fikirlerine kadar bir çok konunun işlendiği yayını bu linkten izleyebilirsiniz.

Alanyaspor da artık Socios & Chiliz Ekosisteminde!

$ALA Taraftar Tokeni Çok Yakında!

Süper Lig’de kalıcı olduğunu ve zirveye oynayacağını oynadığı futbol ve taraftarıyla ülkemize kanıtlayan Alanyaspor, ekosisteme katılacak bir diğer Türk futbol kulübü olacak. Ülkemizden Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir ve Göztepe’den sonra beşinci Türk futbol kulübü olacak olan Alanyaspor’un taraftar tokeni $ALA önümüzdeki aylarda yerini alacak. Bu duyuruyla birlikte ekosisteme katılan 28. kulüp olacak olan Alanyaspor bu sayede taraftarlarına etkileşim olanağı sunabilecek.

3 milyar dolarlık piyasa değerine sahip bir kripto-unikorn olan Chiliz ($CHZ) tüm dünyada yeni ekiplerin katılmasıyla birlikte büyümeye devam ediyor. Henüz lansman tarihi, fiyatı ve ilk oylamayla ilgili ayrıntıları paylaşılmadığı $ALA Taraftar Token için şirket önümüzdeki dönemde ayrıntıları açıklayacak.

Kriket Sporu da artık Chiliz & Socios Ekosisteminde!

Üö Büyük Kriket takımı çok yakında Socios’da!

Ülkemizde pek rağbet görmeyen ama başta Hindistan olmak üzere Dünyada futboldan sonra 2.olarak takip edilen Kriket spor dalı da önümüzdeki dönemde Socios’da yerini alacak. Dünya kriketinde en yüksek katılım seviyelerine sahip olarak 6,5 milyar doları aşan toplam marka değeriyle dünya kriket liginin dev temsilcileri Royal Challengers Bangalore, Punjab Kings ve Kolkata Knight Riders çok yakında Socios’da yer alacak!

Geçtiğimiz hafta Pandemi nedeniyle askıya alınan Hindistan Premier Ligi (IPL) sağlık önlemlerinin alınması ve hayatın normalleşmesiyle birlikte kaldığı yerden devam edecektir. Verilen ara nedeniyle kulüplere ekonomik anlamda zarar verecek durum tüm dünyadan katılacak olan taraftar ve takipçilerin etkileşimiyle kulüplere can suyu olacak. İki tarafında kazan-kazan felsefesine uygun olacak olan bu dev antlaşma ile ilgili piyasaya sunulacak olan taraftar tokenlerin detayları şirket tarafından açıklanacak.

Nascar da artık Socios’da!

ABD Merkezli NASCAR temsilcisi Roush Fenway Racing çok yakında Socios’da!

Geçtiğimiz aylarda Motor Sporları alanında da aktif olacağının sinyallerini veren şirket bu hususta ilk antlaşmasını NASCAR tarihinin en başarılı takımlarından biri olan Roush Fenway Racing ile yaptı.

Socios üzerinden 1 Haziran 2021 Türkiye saatiyle 18:00’da satışa çıkacak $ROUSH Taraftar Tokenleri 2 dolardan arz edilecek. Toplam 375.000 taraftar tokenin satılacağı arz 2 aşamalı yapılacak. İlk aşamada kişi başı 50 token alma hakkı sunulacak. Şayet ilk aşamada yeterli talep gelmez ise ikinci aşamada kişi başı limit 125 tokene çıkacak.

İlk milli takım Socios’da: ARJANTİN!

Arjan Milli Takımı Tokeni Çok Yakında Socios’da!

Birçok farklı spor dalı ve Dünya’nın en büyük spor kulüplerini katan ekosistem, durumun bununla sınırlı olmadığını Arjantin milli takımı ile yaptığı anlaşmayla gösterdi. Daha önce CEO Dreyfus’un yaptığı açıklamada, milli takımları da ekosisteme eklemek istediklerini fakat yasal prosedürlerin kulüp takımlarından daha zor ve zahmetli olduğunu biz Chilizenlere belirtmişti.

Daha önce 2 Dünya Kupası ve 14 Copa América sahibi Arjantin milli takımı Uluslarası yaşadığı başarılarının yanı sıra Diego Maradona ve Lionel Messi gibi futbol tarihine damga vurmuş süper yıldızları yetiştirmişti. Dünya çapında futbol alanın öncü bir marka olan milli takım çok yakında $ARG taraftar tokeniyle ekosistemdeki yerini alacak. Socios’da yer alan Arjantin’li kullanıcılara şimdiden bir adet hediye edilen $ARG taraftar tokeninin satışıyla ilgili ayrıntılar henüz açıklanmadı. Şirket tarafından önümüzdeki tarihlerde açıklanacak olan token ekosisteme dahil olan ilk milli takım olarak ekosistemin nerelere gelebileceğinin en büyük göstergesi.

Formula 1 de Artık Socios’da!

Formula 1 takımları çok yakında Socios’da!

Geçtiğimiz aylarda başlatılan dolap tokenleri (LTO) projesiyle yenilikçi bir adım atan şirket ilk olarak futbol alanında çalışmasını yapmış açtığı 3 dolap tokenden ikisi ile anlaşarak (Man. City ve AC Milan) biz Chilizenleri mutlu etmişti. Real Madrid kulübüyle yaptığı çalışmada tam olarak anlaşmaya varamadığını açıklamış fakat dolap tokenlere katılan kullanıcılara verdiği bonus ile dolap token yatırımcılarının gönlünü almıştı. Dolap token hakkında daha fazla bilgi için tıklayın!

Son olarak bizlere LOCK-1 soyunma odası tokeniyle yeni bir anlaşma yapacağının sinyallerini veren şirket biz Chilizenlere bu imkanı sunmuştu. Kısa bir sürede tükenen soyunma odası tokeni antlaşmasından herkes bir takım antlaşması beklerken tam olarak 2 antlaşma çıktı. Şirket Aston Martin Cognizant ve Alfa Romeo Racing ORLEN’in dünyada Fan Token başlatan ilk Formula 1 ™ Takımları olduklarını duyurdu.

Soyunma odası token yatırımcılarını sevindiren şirket iki milyon $AM ve $SAUBER taraftar tokenlerinin yanı sıra %10 $CHZ bonuslarını yatırım yapan kullanıcıların hesaplarına dağıttı. Henüz satışa çıkmayan tokenlerle ilgili detayları şirket önümüzdeki günlerde açıklayacak. Şirketin yeni bir alanda yaptığı bu antlaşma, büyüme hızı ve gelişmesini gösteren en önemli göstergelerden. Yakın gelecekte bu antlaşmalardan çok daha fazlasını ön görmek için kahin olmaya gerek yok sanırım.

Bir Başka Süper Lig Temsilcisi de Ekosistemde: BURSASPOR!

Bursaspor taraftar tokeni çok yakında Socios’da!

Anadolu’nun en köklü taraftarına sahip kulüplerinden biri olan ayrıca 2009-10 sezonunda Süper Lig’i kazanarak, şampiyonluk yaşayan beşinci lig ekibi olan Bursaspor’da önümüzdeki günlerde ekosistemdeki yerini alan bir diğer Türk spor kulübü olacak.

Galatasaray, Trabzonspor, İstanbul Başakşehir, Göztepe ve Alanyaspor’dan sonra 6. Türk kulübü olacak olan Bursaspor taraftar tokeni ile ilgili detaylar henüz açıklanmadı. Önümüzdeki dönemde satış detayları açıklanacak taraftar tokeniyle ilgili bilgileri bizler de sizler için Twitter hesabımızdan paylaşacağız. Şirketin başta Türkiye olmak üzere tüm Dünya’da yaptığı atılım ve antlaşmaları düşündüğümüzde emin adımlarla yoluna devam ettiğini, Bitcoin ve piyasadaki dalgalanmalarla birlikte yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen büyüdüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir