Chiliz.net Nedir? (Chiliz.net Hesap Açma?)

Chiliz.net Socios firması tarafından piyasaya sürülen, tıpkı kullanımda olan diğer kripto para borsaları gibi yatırımcı ve taraftarların diledikleri zaman hesap oluşturarak Chiliz Coin, Revv Coin veya kullanımda olan Taraftar Tokenleri alıp satabildiği bir kripto para borsasıdır.

İçindekiler

Chiliz.net Nedir?

Chiliz.net Nedir?

Yapı olarak dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’dan veya ülkemizde Türk Lirası ile kripto para birimlerini alıp satabildiğimiz Paribu’dan hiç bir farkı yoktur. Chiliz.net kripto borsası, diğer kripto borsaları gibi 7 gün 24 saat açıktır.

REFERANSLI KAYIT LİNKİ İLE CHILIZ.NET HESABINIZI OLUŞTURMAK İÇİN TIKLAYIN!

Neden Chiliz.net Hesabı Oluşturulmalı?

Taraftar Token Arzlarına Katılmak

Şayet taraftar token arzlarında yer almak gibi bir düşünceniz varsa kesinlikle Chiliz.net’de hesap oluşturmalısınız. FTO döneminde arzı yapılacak tokenlerin genellikle bir bölümü Chiliz.net üzerinden satışa sunuluyor.

Mesela 22 Eylül 2020 tarihinde ön satışı yapılan $TRA (Trabzonspor Taraftar Tokeni) 625.000 adet olarak piyasaya sürüldü. Bunun 200.000’i Socios, 425.000 adeti ise Chiliz.net üzerinden satıldı. Arz satışa çıktıktan sadece 5 dakika sonra bitti.

Taraftar Token Alıp Satmak

Şayet desteklediğiniz kulüp Socios platformunda yer alıyorsa bunu alabileceğiniz yer Chiliz.net platformu. Her geçen gün yeni kulüplerle anlaşma yapan platform taraftar tokenlerini ilk olarak Chiliz.net üzerinde sergiliyor. Dilerseniz Chiliz.net üzerinden taraftar token alarak Socios hesabına aktarıp kulübünüzü destekleyebilir dilerseniz de Chiliz.net sayesinde taraftar token alıp satarak sermayenizi arttırabilirsiniz.

Taraftar Token Arbitrajı Yapmak

Hiç şüphe yok ki para piyasalarında en keyifli kazanma yöntemlerden biri arbitrajdır. Arbitraj, fiyat farklarından yararlanmak amacıyla kripto para, değerli maden, tahvil veya hisse senetlerinin alıp satılma işlemine denir. Farklı piyasalar üzerinde aynı menkul kıymetlerin farklı denge fiyatları olması durumunda, ilgili menkul kıymetin ucuz piyasadan alınıp pahalı olan piyasada satılmasıdır.

Mesela 26 Kasım 2020 tarihinde Paribu Kripto Para Borsası üzerinde listelenen $GAL Token (Galatasaray Taraftar Tokeni) üzerinden Chiliz yatırımcıları, denge fiyatı farklılıkları nedeniyle arbitraj sayesinde yüksek karlar sağladı. Chiliz.net üzerinden ucuza alınan $GAL tokenleri, Paribu üzerinden satan yatırımcılar yüksek kar marjları yaptı.

İlk defa bir taraftar tokenin Chiliz.net dışında farklı bir borsada listelenmesi fırsatını kaçırdım diye üzülmeyin. Şirketin yönünü incelediğimizde ilerleyen dönemde yine buna benzer fırsatların çıkacağını düşünüyoruz. Siz de bu fırsatları kaçırmamak için hemen Chiliz.net hesabınızı oluşturun.

Chiliz.net Hesap Açma

Chiliz.net üzerinden hesap açmak için endişelenmenize hiç gerek yok. Kripto para veya Chiliz ile ilk defa tanışmışsanız gözünüze hesap açıp işlem yapmak zor ve yorucu bir işlem gibi görünebilir. Ama hiç merak etmeyin hesabınızı bir defa açıp birkaç defa da al-sat işlemi yaptıktan sonra bu işin hiç de düşündüğünüz gibi zor olmadığını göreceksiniz. Sizler için paylaştığımız referanslı linke tıklayarak karşınıza çıkan ekrandan dilerseniz e-Posta adresiniz dilerseniz cep telefonunuzla direkt kaydolabilirsiniz.

Chiliz.net Hesap Oluşturma

Hatta dilerseniz gelin kayıt olma işlemini birlikte yaplım. Öncelikle sizler için paylaştığımız kayıt linkine tıklayın. Şayet referanslı link çalışmaz ise Njh5CJ kodunu kullanarak da referansınızı kullanabilirsiniz.

chiliz.net hesap oluşturma

Karşınıza gelen ekranda e-posta adresinizi ve kullanmak istediğiniz şifreyi girin. Şifrenizi tercih ederken tahmin edilmesi güç güvenli olduğunu düşündüğünüz bir şifre belirleyin.

Ayrıca sistem güvenli mi şifrem çalınır mı gibi endişeleriniz varsa merak etmeyin kayıt olduktan sonra sistem üzerinden telefon numaranızı da tanımlayarak bankacılık işlemlerinde de kullanılan iki adımlı doğrulama sistemini aktif edebilirsiniz. Hatta güvenliğiniz için kesinlikle iki adımlı doğrulama sistemini aktif edin. (Merak etmeyin ilerleyen işlemlerde telefon numaramızı beraber tanımlayacağız adımları izlemeye devam edin.)

chiliz.net hesap açma

E-posta adresinizi girip şifrenizi de belirledikten sonra kodu gönder butonuna tıklayın. E-posta adresinize Chiliz.net’den bir mail gelecek. 60 saniye içerisinde gelen mailden sizin için tanımlanmış olan onay kodunuzu kayıt ekranındaki Kod kısmına girin.

Onay kodunuzu girip Kullanım Şartları Gizlilik Sözleşmesi’ni onaylayarak kaydol butonuna tıklayın.

chiliz.net nedir

Kaydol butonuna tıkladıktan sonra karşımıza “Kayıt başarılı” ekranı gelecek. Burada dilerseniz hemen para yatırarak işlem yapmaya başlayabilir dilerseniz bu aşamayı “Şimdi değil” butonuna tıklayarak geçebiliriz. Nacizane tavsiyem para yatırma işlemini telefonunuz ve kimlik doğrulama işlemini yaptıktan sonra yapmak.

chiliz.net taraftar token borsası

Telefon numaramızı tanımlamak için ana sayfada iken üst menüde bulunan profil sekmesini altındaki “Kullanıcı Merkezi” butonuna tıklıyoruz.

chiliz.net kayıt

Açılan ekranda “Telefon” kısmında bulunan BAĞLA butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda önce telefon numaramızı girip “SMS Doğrulama Kodu” kısmındaki kodu gönder butonuna tıklıyoruz. Telefonumza gelen doğrulama kodunu seçili alana giriyoruz. 

Güvenliğiniz için e-posta ve cep telefonunuzla doğrulayın!

Daha sonra alt kısımda yer alan “E-posta” sekmesine e-posta adresimizi girip kodu gönder seçeneğine tıklıyoruz. E-Posta Doğrulama Kodu alanına e-posta adresimize gelen doğrulama kodunu girerek ONAYLA butonuna tıklıyoruz.

Onayla butonuna tıkladıktan sonra karşımıza Phone is Bound yani Telefon Bağlı ekranı gelecek. Tebrikler! Chiliz.net kripto para borsasında resmi olarak hesabımızı oluşturduk.

Dilerseniz şimdi Chiliz.net üzerinde bulunan taraftar tokenleri ve borsa üzerinde bulunan coinleri alıp satmaya başlayabilirsiniz. Ama sizlere tavsiyem al sat işlemi yapmaya başlamadan önce kimlik onayını da tamamlamanız.

Kimlik onayını yapmak için ise yine kullanıcı merkezinde bulunan “Kimlik Doğrulama” tıklayarak karşımıza gelen seçeneklerden kimlik veya diğer doldurma seçenekleriyle boşlukları doldurup ONAYLA butonuna tıklıyoruz. İşlem yoğunluğuna göre kısa sürede kimliğiniz de onaylanacaktır.

Artık gönül rahatlığıyla web üzerinden Chiliz.net kripto para borsası üzerinden al-sat yapabilir, dilerseniz Chiliz.net kripto para borsasının mobil uygulamasını Google Play veya App Store’dan telefonunuza indirerek kolay bir şekilde telefonunuzdan da al-sat yapabilirsiniz!

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir