Binance TR Nedir? (Binance Türkiye)

Bu yazıda; Binance tarafından ülkemizde kripto para yatırımı yapmak isteyen yatırımcılara özel olarak açılmış kripto para borsası Binance Türkiye’den, Binance Türkiye’nin kuruluş amacından, Türk yatırımcılara özel kripto para borsasının bazı temel ve teknik hususlarından ve Binance Türkiye’nin sağladığı avantajlardan bahsedeceğiz.

İçindekiler

Binance TR nedir?

Binance tarafından oluşturulan platform, 2020 Eylül ayında tr uzantısını alarak trbinance.com adresiyle Türk Lirası ile işlem yapılabilecek şekilde yatırımcıların beğenisine sunuldu.

Neden Binance TR kuruldu?

Binance, Türkiye’de ki yatırımcıları kazanmak adına, hem platforma para yatırmak için ödenmesi gereken yüksek komisyon bedellerini ortadan kaldırmak hem de Türk yatırımcılara özel bir platform sunulması amacıyla, Türkiye pazarındaki payını arttırmak için böyle bir girişimde bulundu.

Binance TR, Binance.com’un sahte bir kopyası mı?

Hayır, trbinance.com için bir Binance iştiraki diyebiliriz. İkisi de aynı kurum tarafından desteklenip aynı kurum tarafından geliştiriliyor.

Binance TR’nin kurulması nasıl bir avantaj sağladı?

Trbinance’ın piyasaya girmesinden sonra diğer Türk kripto borsaları komisyon oranlarında düzenlemelere gitmek zorunda kaldı. Bizim gibi yatırımcılar için bu tür rekabetler sektörün gelişmesi ve daha kaliteli hizmet alabilmemiz adına büyük avantajlar sağlar. Ülkemizde halen yeni olan bu sektörün zamanla büyüyeceğini ve bu tür büyük markaların Türkiye pazarına doğrudan girmesiyle hizmet kalitesinde doğrudan bir artış sağlayacağını ön görüyoruz.

Binance TR’de hangi kripto para birimleri ile Al-Sat yapılabilir?

Trbinance.com’da şu anda sadece Türk Lirası ve USDT çiftleri ile işlem yapabiliyoruz. Zamanla diğer para birimlerinin de ekleneceğini düşünüyoruz.

Binance Türkiye hangi bankalar ile birlikte çalışıyor?

Pazara yeni giren platform şu anda iki devlet bankası olan “Vakıfbank ve Ziraat Bankası” ile birlikte çalışıyor. Vakıfbank ve Ziraat Bankasından havale yöntemiyle doğrudan para yatırabilir dilerseniz farklı bankalardan da mesai saatleri içerisinde EFT yapabilirsiniz. Zamanla diğer bankalarında sisteme dahil olacağını tahmin ediyoruz.

Binance TR’den tüm coinleri satabilir miyim?

Geçmişi çok yeni olan platform şu anda maalesef tüm coinleri listelemiyor. Listede şimdilik sadece Bitcoin, Ether, TetherUS, Ripple, ChairLink, BNB, BUSD ve Swipe bulunuyor. İlerleyen dönemde diğer coinlerinde listeleneceğini düşünüyoruz.

Binance Türkiye’den Chiliz Coin satın alabilir miyim?

Maalesef direkt olarak platformdan şu anda Chiliz satın alamıyoruz. Ama bu konuda endişelenmeye hiç gerek yok. Sizler için hazırladığımız rehber sayesinde herhangi bir ek ücret ödemeden piyasadaki en düşük komisyon bedeliyle Binance.com’dan Chiliz satın alabilirsiniz.

Binance.com’da hesabım var ayrı bir üyelik açmam gerekli mi?

Binance.com’da bir hesabınız olsa bile Trbinance.com’da yeni bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Ayrıca sizler için paylaştığımız referanslı linkten kaydolursanız ekstra %5 komisyon indirimden de ömür boyu faydalanabileceksiniz.

Binance TR’nin avantajları nelerdir?

  • Ülkemizdeki tüm bankalardan Türk Lirası yatırma ve çekme işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası veya Vakıfbank aracılığıyla işlem yapıyorsanız 7 gün 24 saat para yatırma ve para çekme talebinde bulunabilirsiniz.
  • Diğer bankalardan yapacağınız talepler, EFT şeklinde işlem yapılacağı için sadece mesai saatleri içerisinde tanımlanır.
  • Binance hesabınızdan Binance Türkiye hesabınıza herhangi bir komisyon ödemeden ücretsiz aktarım sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak bu yazıda sizler için Binance Türkiye’yi, Binance Türkiye’nin kuruluş amacını, kripto para borsasının bazı temel ve teknik hususlarını ve bu borsanın sağladığı avantajları açıklamaya çalıştık.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir