Binance Nedir? (Binance Hesap Açma?)

Bu yazıda; 100 Milyondan fazla yatırımcısıyla alanında en yüksek hacme sahip; düşük komisyon oranlarıyla rakiplerine sektöründe fark atan dev Kripto Para Piyasası Binance ve Binance Hesap Açma işleminin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

İçindekiler

Binance Nedir?

Binance, çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için platform sağlayan bir tür kripto para borsasıdır. Ocak 2018 tarihi itibarıyla, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası ünvanına sahip olmuştur. Yatırımcı adaylarının en çok merak ettiği “Binance Hesap Açma” konusunu bu içerikte sizler için tüm detaylarıyla açıkladık.

Binance Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Binance, sektörde Chiliz, Bitcoin, Ether veya diğer kripto birimlerinin alım-satımlarında düşük komisyonla işlem yapma fırsatı vermesi açısından büyük avantajlar sağlıyor. Ayrıca size özel olarak verdiğimiz referanslı üyelik linkinden kayıt olursanız ekstra %5 komisyon indirimi avantajından da ömür boyu faydalanacaksınız.

Binance Hesabı Oluşturma

Hadi gelin bu rehber eşliğinde Binance hesabımızı birlikte oluşturalım…

Öncelikle %5 ekstra komisyon geri ödeme oranı avantajıyla üye olmak için bu linke tıklıyoruz ve karşımıza yukarıdaki kayıt olma ekranı çıkıyor. Şayet paylaştığımız referanslı link çalışmaz ise QJ2HGJT1
referans numarasıyla da avantajlı komisyon oranından faydalanabiliriz.

Çıkan ekrandan mail adresimizi ve kullanmak istediğimiz şifreyi girip kabul beyanına tıklayarak “Hesap oluştur” butonuna tıklıyoruz.

Binance Hesap Doğrulama

Karşımıza Hesap doğrulama ekranı geliyor. Bu ekranı kapatmadan E-posta adresimize gidiyoruz.

E-posta adresimize gelen sarı renkli kodu hesap doğrulama alanına giriyoruz.

Kodu girdikten sonra karşımıza Binance’a Hoş Geldiniz ekranı çıkıyor. Bitti mi? Bitmedi, “Panoya Git” kısmına tıklayıp telefonla doğrulama ve kimlik doğrulama adımlarını tamamlamamız gerekiyor.

Panoya Git butonuna tıklayınca karşımıza “Güvenlik Doğrulaması” ekranı geliyor. “Telefonla doğrulama butonuna tıklıyoruz.

Açılan ekranda cep telefonu numaramızı ve e-posta adresimizi
girip kodu gönder butonlarına tıklıyoruz. Gelen kodlarla boş kısımları doldurup gönder butonuna tıklıyoruz.

Tebrikler SMS onayımızı yaptık. Sırada kimlik doğrulama adımı var.

Binance Kimlik Doğrulaması

Profilim kısmından “Güvenlik” butonuna tıklıyoruz.

Açılan ekranda “Kimlik Doğrulama” kısmındaki “Doğrula” butonuna tıklıyoruz.

Kişisel bilgiler kısmındaki “Doğrula butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Açılan ekranda “Başla” butonuna tıklayıp isim bilgilerimizi, doğum tarihimizi ve ikamet adresimizi girip “Gönder ve Devam Et” butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza doğrulama ekranı çıkacak, “Start” butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

Açılan ekranda bölgemizi Türkiye olarak seçtikten sonra kimliğimizi doğrulamak için 3 tane seçenek çıkacak. İster pasaport ister sürücü belgesi istersek de kimlik belgemizi kullanabiliriz. Doğrulamak istediğimiz belgeyi yanımızda bulundurarak ve hangi belge ile doğrulamak istiyorsak o seçeneğe tıklıyoruz.

Eğer bilgisayarımızda doğrulamak istediğimiz evrağın görseli varsa “Upload file” kısmından yükleyerek devam edebiliriz. Şayet yok iste net bir fotoğrafını çekebilmeniz için telefonunuzu kullanmanızı öneririm. “Prefer to use mobile phone” butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Açılan ekranda çıkan QR kodunu telefonunuzdan taratarak devam ediyoruz. Size telefonunuzdan soracağı yönergeleri doldurarak devam edin. Bu adımda sizden seçtiğiniz evrakın ön ve arka yüzünüzü ayrıca kimliğinizi doğrulamak için selfie çekinmenizi isteyecek. Merak etmeyin kimse sizi ifşa etmeyecek bu önlemler sadece güvenliğinizi sağlamak için. O yönergeleri de tamamlayıp “Gönder” butonuna tıklıyoruz.

Telefonunuzdaki adımları tamamladıktan sonra kimlik doğrulama işlemini tamamlamak için son olarak bilgisayarımızdan teyit etmemiz gerekiyor. “Begin Verification” butonuna tıklayıp bir selfie de bilgisayarımızdan gönderiyoruz. Bizden el sallamamızı istediği bir an olacak. Onu da tamamlayıp kameranın bizi algılamasını bekliyor veee…

Kimlik doğrulama adımının son adımını da tamamlamış oluyoruz, sistem yoğunluğuna göre 12 saate kadar hesabımızı onaylanacaktır.

Tebrikler! Artık Binance hesabımızı açtık!

Binance Mobil Uygulaması

Kimlik doğrulamamız onaylandıktan sonra e-posta adresinize “Kişisel Doğrulama Başarılı” maili gelecek. Tebrikler! Artık güvenle Chiliz veya diğer kripto para birimlerini düşük komisyon oranlarıyla alım satım yapabiliriz!

Ayrıca basit ve ileri seviye olmak üzere iki farklı arayüz sunan Binance aynı zamanda kullanıcı dostu mobil aplikasyona da sahip. Binance.com’a kayıt olduktan sonra Binance Mobil Uygulamasını Google Play veya App Store’dan indirebilir, hesabınızla bir defa giriş yaptıktan sonra tekrar giriş yapmaya gerek duymadan gün içerisinde al-sat yaparak kazanç sağlayabiliriz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir